Ma | Ti | On | To | Fr | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | 1 | 2 | 3 | 4 | |||
23 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
24 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
25 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
- Arnfinn fyller år
- Asbjørn fyller år
- Joar fyller år
- Test av dansegolv i idrettshallen
- Terje Rune fyller år
- Speling på Vassenden omsorgssenter
2022 har vore det store jubileumsåret blant dei aktive medlemene i spelemannslaget. Til saman sju spelemenn og -kvinner har vi feira med kake for runde eller halvrunde år dette året.
På Marknadsfesten den 12. november fekk Indre Sunnfjord Spelemannslag bidra med dansemusikk i lag med toradargruppa i Naustedalen Spelemannslag, Egil Furnes og Viksdalen Juniorspelemannslag med vener. Tidlegare på dagen var det dansekurs for dei unge der Gunhild Daling Korsøen og Ine Kjøsnes Raad sørga for dansemusikken. Kjekt med mange unge på dansegolvet!
Sjå bilete frå Marknadsfesten.
Utanom festkonserten hadde Riksscena fokus på folkemusikken frå Sunnfjord og Nordfjord denne dagen. Sjå bilete frå dei øvrige arrangementa på Riksscena, og frå Oslo-turen elles.
Mange aktørar var i sving på Riksscena for å markere at Sigmund har fylt 75 år. Indre Sunnfjord Spelemannslag var der sjølvsagt, saman med andre grupper og solistar. Sjå Knut Utler sine bilete frå konserten.
Spelemannslaget deltok i Lagspel fele/hardingfele og i Lagdans senior, og vi spelte til dans i matteltet. Under Mesterkonserten ønskte vi velkommen til Landsfestivalen i Førde 2023 med lagssongen vår inkludert nytt vers av Joar, Leon heldt appell og laget spelte "Kom an" (til Førde).
Bilete frå Sommarnatt på Jølst i Jølstramuseet og dansespel i Festsalen i Førdehuset.
Video frå lagspelkonkurransen: Halling etter Ole Viken
Sjå også bilete frå kappleiken.
Naustedalen Spelemannslag og Indre Sunnfjord Spelemannslag underheldt publikum (og kvarandre) frå Torgscena i Førde under lokal markering av Folkemusikkens og folkedansens dag i Førde. Nokre dansarar vågde seg også utpå, leia av Kirsten Friis.
På Kulturnatta 10.06.2022 spelte vi på Kunstmuseet og i Festsalen, og sommarnatta vart avrunda med overraskelsesbesøk til jubilanten Anders Eikås.